Powitanie wiosny w (nie) Palestynie

Powitanie wiosny w (nie) Palestynie

No i zaczęło się.

Sezon rowerowy 2018  można uznać za oficjalnie rozpoczęty.

Tradycyjnie Strefa Rowerowa Brzeziny, Ozorkowski Klub Rowerowy Birota i RS Team spotkali się w Palmową Niedzielę na ognisku w Palestynie, która w tym roku przeniosła się na plażę nad Lindą w Grotnikach. Pogoda fantastycznie dopisała – ciepło i słonecznie. Frekwencja również – było nas na pewno ponad 60 osób. Wspaniale było wszystkich zobaczyć, powspominać i porozmawiać o planach – oczywiście tych rowerowych.

Powitanie wiosny to czas topienia marzanny – w naszym przypadku to już tradycyjnie całopalenie. Stawiły się dwie urocze Marzanny – aż żal się było z nimi rozstawać. No, ale cóż – tradycji musiało się stać zadość – obie panny ochoczo zostały wrzucone do ogniska – tym samym pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.

Podczas rajdu umożliwiliśmy zbiórkę datków dla zwierzaków ze Schroniska MEDOR w Zgierzu – w każdej chwili można wesprzeć ich działalność choćby przekazując im 1% swojego podatku.

Szczególne podziękowania dla Jaro z Biroty z ekipą, którzy zorganizowali nową lokalizację i przygotowali ognisko oraz dla Jadzi i Zuzy, które własnoręcznie wykonały i przywiozły ze sobą Marzanki.

Zatem drodzy – rowerowo zakręceni – niech się nam kręci i wszystkiego najlepszego rowerowego na ten rok.

Pozdrower (cyt. Jaro)