Rajd Rowerowy Szlakiem Świadectw Historii Średniowiecza Ziemi Skierniewickiej

Rajd Rowerowy Szlakiem Świadectw Historii Średniowiecza Ziemi Skierniewickiej

W Skierniewicach byliśmy wielokrotnie, lecz na rajdzie rowerowym pierwszy raz w tamtym roku. Jako że w tamtym roku bardzo Nam się podobało, to nikogo nie trzeba było długo namawiać do udziału w kolejnej zaplanowanej na 29 maja imprezie. W miejscu zbiórki musieliśmy być dość wcześnie, dlatego spakowaliśmy rowery na samochody. Dojazd zajął nam raptem pół godziny i byliśmy na miejscu.
Szybki wpis na listę uczestników, krótkie przywitanie i mogliśmy spokojnie czekać na start.

DSC08923 DSC08941

Przy Bramie Parkowej zebrało się 163 rowerzystów. I tylu właśnie wzięło udział w pierwszym Rajdzie Rowerowym Szlakiem Świadectw Historii Średniowiecza Ziemi Skierniewickiej.

DSC08947 DSC08962

Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty. Przewodnikami wycieczki byli: Piotr Paradowski i Grzegorz Starecki. Planowana trasa to 45 km. Pokonaliśmy ją w ciągu 5 godzin, odwiedzając po drodze średniowieczne grodziska i poznając związane z nimi legendy – od śladów architektury średniowiecznej w skierniewickim parku począwszy, przez Rzędków, Starą Rawę, na grodzisku w Rudej na Rawce kończąc. W Ośrodku Wypoczynkowym Grabskie Sioło na uczestników czekał poczęstunek z grilla.

DSC08974 DSC08997

DSC08974 DSC09022
Po posiłku odbyło się wręczanie pamiątkowych dyplomów za udział w rajdzie. Do Brzezin przyjechał właśnie taki 🙂
Potem powrót do Skierniewic, pamiątkowe zdjęcie przy czołgu i mały spacerek po parku. Park w Skierniewicach jest miejscem bardzo urokliwym, a jedno z wyjść prowadzi do Bramy Parkowej, czyli wróciliśmy do punktu wyjścia. Pamiątkowe zdjęcie i do Brzezin.

DSC09031 DSC09023DSC09026

Na koniec tradycyjnie krótka relacja filmowa .