Sylwestrowe morsowanie.

Sylwestrowe morsowanie.

W listopadzie 2016r. poznaliśmy pana Zbyszka Batora, właściciela Zalewu Batorówka.
Latem to piękne kąpielisko, pełne ryb, wędkarzy przyciąga kąpiące się rodziny i spragnionych ochłody rowerzystów. Zima dla takich miejsc to raczej czas odpoczynku. Jak się okazuje nic bardziej mylnego. Potencjał kąpieliska, urok okolicy i zapał do działania pana Zbigniewa Batora przyczyniły się do tego ze powstał pomysł morsowania i utworzenia Klubu Morsa. Nam ten pomysł bardzo się spodobał i w ten oto sposób Strefa zawitała do Batorówki. Na początku pełni obaw, w niewielkim składzie, ale z tygodnia na tydzień zawartość Strefy w zimnej wodzie wzrasta. Okazuje się, że dookoła jest pełno „szalonych” ludzi poszukujących nowych wrażeń i wyzwań. Co tydzień dołączają nowe osoby – kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci, które odważnie debiutują w zimowych kąpielach. Można powiedzieć, że rozprzestrzenia się to jak wirus, taki pozytywny wirusik. W Batorówce poznaliśmy fantastyczne morsy z klubów z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Sulejowa, Turku i Rawy Mazowieckiej.


31 grudnia jest dla wszystkich dniem, a właściwie wieczorem szczególnym. Stary Rok zostawiamy za sobą i z nadzieją wypatrujemy Nowego. To czas refleksji i podsumowań, a także czynienia planów. Ten ostatni wieczór Starego Roku postanowiliśmy pożegnać wyjątkowo, właśnie wejściem do wody. Po żwawej rozgrzewce na około 20 morsów czekała woda w przeręblu o temperaturze +1,4o C, przy temperaturze powietrza +3,0o C. Nowicjusze poradzili sobie doskonale, szczególnie najmłodszy amator morsowania – 9 letni Jacek. Atmosfera jak zwykle była rewelacyjna, tym bardziej, że gospodarze zaprosili na ognisko. I tak o zachodzie słońca, przy ognisku, wśród mega pozytywnych ludzi Strefa Rowerowa Brzeziny pożegnała rok 2016.

Zapraszamy wszystkich nad Zalew w Batorówce i zachęcamy do hartowania się w zimnej wodzie. Najbliższa okazja już w niedzielę 08.01.2017r. o godzinie 11.00.
Natomiast w kolejną niedzielę – 15.01.2017r. – Klub Morsa z Rawy Mazowieckiej zaprasza do siebie.