Sprzątamy cmentarze wojenne i wyznaniowe na 100 lat Niepodległej

Sprzątamy cmentarze wojenne i wyznaniowe na 100 lat Niepodległej!

Przez cztery kolejne soboty, tj. 29 września oraz 6, 13, 20 października br. będziemy pracować kolejno na cmentarzach w Pustułce, Gałkowie Kolonii, ewangelickim w Brzezinach i Wojennym na Wiączyniu.

Od kilku lat regularnie gościmy podczas naszych rajdów na cmentarzach wojennych i wyznaniowych. Gdyby nie praca społeczna opiekunów te miejsca popadłyby w zapomnienie. Naszym marzeniem jest, aby znaleźli się pośród Was ludzie wrażliwi i chętni do poświęcenia kilku godzin jesienią i wiosną na porządkowanie tych cmentarzy. Tym bardziej, że zbliża się Święto Zmarłych, a o te groby nie ma kto z bliskich zadbać oraz Święto 11 Listopada – Odzyskania Niepodległości (w tym roku wyjątkowa rocznica – 100-lecie przecież) i nie wyobrażamy sobie, żeby choć w ten sposób nie uczcić pamięci spoczywających tam ludzi.

Rozpoczynamy od Wojennego cmentarza na Pustułce, gdzie trzeba przede wszystkim pozbierać gałęzie i zgrabić liście.

Będziemy na miejscu już od około godziny 9.00, ale rowerzystów z odleglejszych zakątków zapraszamy od godz. 10.00.

Warto zabrać ze sobą rękawiczki do prac ogrodowych, jeżeli ktoś da radę to narzędzia (przede wszystkim grabie).
Na koniec czekać będzie na wszystkich gorąca herbata z samowara i grill (prowiant na grill już we własnym zakresie). Serdecznie zapraszamy 🙂 więcej w linku https://www.facebook.com/events/2151555568244638/