Rowerem w sercu miasta.

Szaro , buro, smutno.

Tak można było powiedzieć o podwórkach na ul.Przechodniej. Brudne obdrapane ściany, nie nastrajały optymistycznie do życia. Nawet kolorowy plac zabaw, który kiedyś powstał z Budżetu obywatelskiego nie cieszył oczu jak powinien. Chcieliśmy pokazać raz jeszcze ten pla zabaw miastu, bo wydawało się o nim zapomnieć. Mały event dla dzieciaków, czemu nie. Ale to zbyt mało, możemy zrobić więcej. Na przeciwko placu zabaw stoi budynek „komórkowiec”. Trzeba było przyznać że uroku nie dodawał. Sypiący się tynk, wyrwane balustrady. Słowem masakra, a takie wyzwania lubimy najbardziej.

Wygląd komórkowca przed remontem.

Robimy mural.

Co można zrobić z taka ścianą. Nowa elewacja i kolorowy mural, czemu nie. I to był początek przemiany. Partnerem w tym przedsięwzięciu zostało Miasto Brzeziny. Remontu elewacji podjął się Brzeziński TBS.

Kolorujemy szarzyznę.

Wykonania kolorowego muralu podjęło się dwóch młodych brzezińskich artystów Maciek Paradowski i Piotr Gabara. Motywem muralu miało być nawiązanie do historii miasta Brzeziny, a to że ściana nie była jedna płaszczyzną nie ułatwiało sprawy. Projekt żył własnym życiem , zmieniał się na ścianie, jednego dnia był księżyc innego kamienice.

Gruntowanie ściany komórkowca.

Event

Zwieńczeniem naszego projektu miało być symboliczne oddanie ściany oraz piknik rodzinny z konkursami dla najmłodszych. Główną atrakcją pikniku miały i były lody z najlepszej lodziarni w Brzezinach. Mural został oddany uroczyście w obecności Pani Burmistrz naszego miasta, Ilony Skipor, przewodniczącego rady miasta Grzegorza Maślanko, oraz posła na sejm Romana Sasina. Konkurs z bezpiecznej jazdy zabezpieczyła Komenda Powiatowa Policji .w Brzezinach, był tez konkurs plastyczny dla najmłodszych, oraz koncert brzezińskiego zespołu Co Noc.