Rajd na orientacje ,, Poszukiwanie drogi do niepodległości”

Rajd rowerowy na orientacje „Poszukiwanie drogi do niepodległości”

 

Już 17 czerwca rusza drugi już rajd rowerowy na orientacje organizowany przez nasze stowarzyszenie. Tym razem Start i Meta będą znajdowały się w Stajni Borowa w Borowej ul. Krótka 1.

Plakat rajdu.

W tym roku Rajd rowerowy na orientację będzie dofinansowany Urząd Marszałkowski województwa łódzkiego, a Marszałek województwa objął go patronatem, a patronatem medialnym radio RSC.

Jak sugeruje tytuł rajdu na orientację, szukać będziemy miejsc szczególnych, wpisanych w historię Polski jako miejsca zrywów niepodległościowych, miejsc bitew, a wszystko wokół tematu drogi Polski do Niepodległości.

Takich miejsc w naszym regionie nie brakuje, a w podróż po nich, w ich historię zabierze nas Dominik Trojak, kustosz muzeum im. Leokadii Marciniak w Gałkowie. To właśnie on zadba o oprawę historyczną wydarzenia, a to gwarancja super lekcji historii.

Przewidujemy tak jak w ubiegłym roku dwie konkurencje, rodzinną i mega. Będzie oczywiście mega zabawa, bo to przecież najważniejsze.

Dla najlepszych przewidziano oczywiście nagrody, a dla wszystkich uczestników pakiety startowe, serwis rowerowy, opiekę medyczną relację zdjęciową, a po rajdzie ciepły posiłek.

W tym roku z konieczności wprowadziliśmy opłatę startową w wysokości 10 zł, oraz limit uczestników na 100 osób. Formularz zapisów oraz nr konta widoczne są na naszej stronie.

Nr konta do wpłaty :75 2030 0045 1110 0000 0396 3630.

W tytule proszę wpisać imię i nazwisko oraz dopisek rajd .

O aktualnej liczbie osób zapisanych na listę będziemy informować na bieżąco.

Serdecznie zapraszamy pasjonatów dwóch kółek do wzięcia udziału w tych poszukiwaniach.

Formularz zapisów.