I Rajd na orientację pn. „Orientuj się na Batorówkę”


Rajd na orientację.

Od dawna przyglądaliśmy się z zaciekawieniem rajdom na orientację. W ubiegłym roku wzięliśmy nawet udział w jednej z takich imprez – chcieliśmy podpatrzeć „od kuchni” jak wygląda taka impreza. Zabawa okazała się przednia. Decyzja zapadła – robimy i my. Wczesną wiosną poznaliśmy doświadczonych organizatorów rajdów na orientację – OrientAkcję, którzy na początku maja, również na terenach położonych wokół Batorówki, zorganizowali swój rajd.
W tym miejscu chcielibyśmy ogromnie podziękować Michałowi z OrienAkcji, który wsparł nas pomocą w sprawach organizacyjnych.

 

I Rajd na orientację pn. „Orientuj się na Batorówkę”

Naszym partnerem podczas organizacji I Rajdu na orientację pn. „Orientuj się na Batorówkę” była Fundacja Batorówka. Rajd współfinansowany był ze środków Starostwa Powiatowego w Brzezinach.
Gospodarstwo Agroturystyczne w Batorówce znamy bardzo dobrze – cały zimowy sezon zażywaliśmy tam kąpieli jako morsy oraz dwukrotnie trasy naszych tegorocznych rajdów przebiegały przez „Batorówkę”. Tu właśnie zaplanowaliśmy start i metę rajdu.
Zalew Batorówka to miejsce szczególne, położone na terenie rezerwatu rzeki Rawki. Obok znajduję się już niestety ruina młyna wodnego, których zresztą w okolicach jest więcej, a na dwóch z nich postanowiliśmy zrobić punkty kontrolne.

Dzień rajdu.

Niedziela 25.06 2017r . o godzinie 8 rano uruchomiliśmy zapisy. Powoli zaczęli zjeżdżać się pierwsi uczestnicy. Finalnie było prawie 60 osób. 16 punktów kontrolnych na trasie umieściliśmy w miejscach charakterystycznych, ale kierowaliśmy się też walorami przyrodniczymi.


W wyborze trasy i punktów kontrolnych pomagał niezwodny Darek z Rowerowych Koluszek, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i pomoc.
Przez cały czas trwania rajdu RAT BIKE & SERWIS czuwał nad tym, żeby rowery uczestników były w formie, za co dziękujemy naszemu serwisantowi Arturowi.


Każdy miał możliwość samemu wybrać sobie kolejność zdobywania punktów oraz wyboru ilości, jaką chce uzyskać. Do wyboru było od 1 do 8 punktów kontrolnych (FUN) oraz od 9 do 16 punktów kontrolnych (MEGA).
Najszybsi zebrali wszystkie 16 punktów w 3 godziny 10 minut.
Wiele osób powracało z trasy zachwyconych pięknem terenów, po których przebiegał rajd, zdziwieni, że tak niedaleko od Łodzi można odpocząć od cywilizacji – w ciszy, spokoju i urokliwych okolicznościach przyrody.
Na pierwszych 3 uczestników rajdu w kategoriach FUN i MEGA czekały nagrody, a na pozostałych upominki ufundowane przez Departament Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, Łódzką Kolej Aglomeracyjną, Nadleśnictwo Brzeziny oraz nasz najlepszy serwis rowerowy RAT-BIKE &SERWIS, którym oczywiście bardzo dziękujemy.


Rajd był współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Brzezinach, dzięki któremu każdy z uczestników otrzymał na starcie żywnościowy pakiet startowy, a na mecie gorące kiełbaski.
Jako ze forma rajdu dla nas była czymś nowym, stres towarzyszył nam aż do powrotu ostatniego uczestnika, ale słowa uznania i zadowolone twarze potwierdziły, że warto było podjąć wyzwanie – kto wie, może za rok odbędzie się II edycja rajdu na orientację.