Nordkapp, kolarska mekka.

Nordkapp, kolarska mekka.

 

W piątek 03.03.2017r. spragnieni rowerowych opowieści spotkaliśmy się w Muzeum Regionalnym w Brzezinach, żeby wysłuchać relacji Piotra Kolendy z jego wyprawy na Nordkapp.
Od pierwszej chwili całkowicie pochłonęła wszystkich historia podróży Piotra przez Skandynawię do najdalej wysuniętego punktu Europy – Nordkapp, który przez wielu uważany jest za mekkę rowerzystów. Na zdjęciach podziwialiśmy piękno przyrody – lasy, rzeki, fiordy, renifery, magiczne miejsca na mapie – koło podbiegunowe, mosty, kolejne miejscowości z ich nietypową zabudową mieszkalną. Byliśmy ciekawi ludzi i ich obyczajów.
Poznaliśmy historię przyjaźni Piotra z Vince.
Prawie każdy na sali to zapalony rowerzysta, który wraz z kolejnymi odsłonami zdjęć zafascynowany przeżywał tę podróż wspólnie z Piotrem. Niejeden z nas zamarzył o podążeniu jego śladami. Kto wie – czyjej opowieści posłuchamy za rok 🙂
Piotrze – dziękujemy za wspaniałą opowieść i piękne zdjęcia. I prosimy o więcej 🙂
W tym miejscu pragniemy również podziękować naszemu gospodarzowi – Muzeum Regionalnemu w Brzezinach za udostępnienie sali 🙂
Na koniec przypominamy, że można o wyprawach Piotra poczytać w jego kilku książkach (http://rowerologia.pl/kup-moja-ksiazke/) – dostępnych również u nas.

Nordkapp

Strefowe koszulki prezentują się znakomicie .

Książka Piotra do nabycia również u nas.

Dla nas wyróżnieniem będzie widzieć Piotra w tej koszulce.

Zadowolona mina, to prezent chyba trafiony.

To była pierwsza tak długa wycieczka Piotra.